Příjemné posezení
Gastronomické speciality

Království perníku

VI. Mistrovstí světa klubů? JEREVAN BRONZOVÝ !!!!!

Historické úspěchu dosáhl na VI. Světovém poháru( mistrovství světa klubů) v sálové kopané SK JEREVAN Slavičín. V obrovské konkurenci nejlepších klubových týmů světa vybojoval bronzové medaile a postaral se tak o největší senzaci turnaje. Podceňovaný tým tak vypálil rybník favoritovi celého turnaje z Peru a ukázal sílu české sálovky.
JAK JSME PŘIŠLI K BRONZU
Na VI. Světový pohár se do Sibiřských měst Nerungri a Mirneho se sjela tato mužstva. Ve skupině A v Mirnem se utkali: DA Universidad Rosario (Argentina), FFAO Melbourne (Austrálie), Refordenia Alicante (Španělsko), Almaz Alrosa Mirnyj (Rusko). Ve skupině B v Nerungri hráli: Deporcentro Casuarinos Lima (Peru), SK JEREVAN Slavičín, Koncentrát Nerungri (Rusko). Našimi soupeři ve skupině byl vítěz Poháru Jižní Ameriky (obdoba PMEZ) a obhájci titulu mistrů světa a vítěz posledního ročníku ruské superligy. Již los vyvolal u vedení Jerevanu velké obavy, jak v této konkurenci naše mužstvo uspěje. Protože se turnaje z různých důvodů nemohli účastnit někteří kmenoví hráči, vedení Jerevanu kádr doplnilo o Aleše Štorce a Dana Brožka z pražského Chemcomexu. Husarský kousek se povedl s angažováním legendy českého futsalu Dana Rajnocha.
Mužstvo se 24. 8. vydalo na 10 000 km dlouhou cestu na Sibiř. Po první porci kilometrů a přistání v
Moskvě nás čekala první společenská akce - setkání se Slavičinským rodákem Vlasťou Pávkem, pracujícím v diplomatických službách ČR. Zcela neplánovaně se zde výprava také setkala s prvním slovenským kosmonautem Ivanem Béllou.
Z českého domu jsme se poté přesunuli na moskevské letiště Demodevo, ze kterého jsme vyrazili na dlouhou cestu do Mirného. V Mirnem jsme přesedli do dalšího speciálu a čekalo nás posledních tisíc kilometrů do Nerungri. Po téměř žádném odpočinku, nevyrovnání se s časovým posunem (8 hodin) a velkolepém slavnostním zahájení jsme nastoupili k úvodnímu utkání proti domácímu týmu Koncentrát Nerungri.

Koncentrát Nerugri - SK JEREVAN Slavičín 3 : 3 (1: 2)
Nerungri slavilo takzvaný "Děn Šachťora" a domácí tým měl přispět k oslavám hladkým vítězství nad cestováním unaveným týmem Jerevanu. Taktika týmu byla jasná: využít nervozity domácího týmu a aktivní hrou se nedostat pod tlak. Tato taktika vyšla dokonale a Lukáš Koseček dvakrát umlčel domácí publikum. Další šance Jerevan nevyužil a naopak domácímu týmu se podařilo do poločasu snížit. Druhá půle začala velkým náporem domácích, které hnalo dopředu 1500 fanoušků. Koncentrátu se podařilo otočit vývoj utkání ve svůj prospěch a dostat se do vedení 3 : 2. Po té však podlehl sebeuspokojení a Jerevan, který se nehodlal smířit s porážkou toho využil. Zvýšil obrátky a tři minuty před koncem se dočkal zaslouženého vyrovnání, když se gólově prosadil Dan Brožek. V poslední minutě mohl další obrat v zápase dokonat Aleš Štorc, ale jeho sólo zlikvidoval výborný brankář domácích. Jerevan tak po výborném výkonu celého mužstva vybojoval zaslouženou remízu a do šaten ho vyprovázel potlesk a uznalá gesta domácích fanoušků.

SK JEREVAN Slavičín - Deporcentro Casuarinos Lima 2 : 2 (2 : 1)
K druhému utkání skupiny nastoupil Jerevan s vědomím, že jakýkoliv bodový zisk jej hodně přiblíží
semifinálovým branám. Lima nastoupila ke svému prvnímu zápasu s jednoznačným cílem zvítězit.
Taktika tentokrát zněla - častým přerušováním hry a střídáním v krátkých intervalech nepustit
jihoamerické hračičky do tempa. Tato zbraň se ukázala jako velice účinná a hráče peruánského týmu
vyváděla ze zaběhnutých herních šablon. Přesto náš tým inkasoval jako první. Do poločasu však Jerevan výsledek otočil po brankách nové střelecké hvězdy Lukáše Kosečka a Tomáše Hnila. Druhý poločas začal obrovským náporem Peruánců. Po několika šancích, které zlikvidoval gólman Podušel se Peruáncům přece jen podařilo vyrovnat. Od tohoto momentu se na palubovce rozpoutala ohromná bitva o všechno. Jerevan se zaměřil na bránění a podnikal rychlé kontry. Starší hráči v této fázi zápasu předvedli v plné kráse co znamenají zkušenosti. Co prošlo výbornou obranou, to pochytal vynikající Podušel. Drama vyvrcholilo dvě a půl minuty před koncem. Nervozní hráči Peru předvedli zákeřný faul na Tomáše Hnila a na hřišti se strhla pořádná strkanice v které Peruánci předvedli svůj temperament.
Z našich hráčů byl "aktivní" především gólman Podušel. Rozhodčí po uklidnění situace zcela
nepochopitelně vyloučili Hnila a na straně Peru hráče který vůbec nefauloval ani se nezapojil do potyčky.
Naše mužstvo pak skvělou remízu udrželo a stanulo před branami semifinále. Celé mužstvo si v utkání sáhlo na dno sil, hrálo s nesmírným nasazením a srdcem. V těžkých chvílích zářil Podušel, který odchytal životní zápas. Po některých jeho zákrocích bělali vzteky i hráči tmavé pleti. Zda nakonec opravdu postoupíme jsme si museli počkat do závěrečného zápasu skupiny.

Postup do semifinále nám v posledním utkání zaručovalo vítězství kteréhokoliv z týmů, případně remíza 1 : 1 a 2 : 2. Při remíze 4 : 4 a více jsme byli z kola ven. Pokud by utkání skončilo 3 : 3, přišel by na řadu los.
A právě k této variantě bylo nakonec nejblíž. Za stavu 3 : 2 pro domácí asi pět minut před koncem obě mužstva završila pět načítaných chyb. Za každý další faul následoval trestný kop z devítimetrové hranice.
Domácí mužstvo dvě příležitosti k potvrzení vedení zahodilo. Peru se své šance dočkalo 30 s před koncem, ale taktéž neuspělo. Domácí tým už taktickou hrou vítězství udržel. Poslední sekundy spolu ze zaplněnou halou odpočítali také hráči Jerevanu a pak už vybuchla obrovská radost - semifinálová brána se otevřela.
Všechny zaplavila neskutečná vlna štěstí a Jerevan ruským fanouškům předvedl, jak se umíme radovat. Postup Jerevanu nikdo nečekal a naše výborné výkony nezůstaly bez odezvy. Direktoriát turnaje vyhlásil Laďu Podušela nejlepším brankářem skupiny B a Lukáše Kosečka nejlepším hráčem. Dalším oceněním byla nabídka profesionální smlouvy pro Michala Ocelíka do ruské superligy od týmu z Irkutska.
Postup do semifinále přinesl další leteckou cestu zpět do Mirneho. Bohužel padající sníh odlet neustále oddaloval. Mužstvo nakonec přece jenom odletělo, i když s téměř patnáctihodinovým zpožděním. V Mirném nás čekalo přívětivější počasí a především semifinálový soupeř domácí Almaz Mirnyj. Opakoval se tak souboj z PMEZ z Luhačovic.

ALMAZ ALROSA Mirnyj - SK JEREVAN Slavičín 6 : 2 (3 : 0)
Semifinále Jerevan odehrál ve fantastické atmosféře vyprodané dvoutisícové hale, za asistence televizních kamer ruské televize, která utkání vysílala v přímém přenosu. Tak bouřlivou kulisu při sálovce nikdo z nás ještě nezažil. Fanatické publikum doslova hnalo celý zápas svůj tým do útoku. Tým nastoupil do utkání s cílem co nejdéle neinkasovat. Bohužel tato taktika vzala za své už ve druhé minutě utkání. To co bylo naší největší zbraní ve skupině - vynikající obranná činnost selhala hned v úvodu. Přestože Jerevan nepodlehl atmosféře a hru postupně vyrovnal, zkušený Almaz se dostal do poločasu do tříbrankového vedení. Zejména třetí branka patnáct sekund před koncem poločasu hodně mrzela.
V druhé půli jsme se ovšem nevzdali a ještě zvýšili obrátky. Lukáš Koseček tečoval střelu Rajnocha
a snížil na rozdíl dvou branek. Hráče branka povzbudila a začali Almaz přehrávat a dostávat se do střeleckých pozic. Bohužel jsme nedokázali gólově vyjádřit především dva závary, kdy domácí hráči
míč vykopávali z brankové čáry. V druhém případě jsme dokonce z rychlého brejku inkasovali čtvrtý
gól, který ukončil náš tlak. Týmu se sice ještě podařilo snížit Ocelíkem, ale na zvrat v utkání již nebyli síly.
Almaz v samotném závěru zápasu stvrdil svůj postup do finále dalšími dvěma brankami. Fantastičtí diváci mohli začít oslavovat postup domácího mužstva do finále.

Jerevan si tak pověsil na krk bronzové medaile spolu s druhým poraženým semifinalistou mužstvem
DA Universidad Rosario z Argentiny, který prohrál s Koncentrátem Nerjungri 7 : 3
Zápas o vylepšení koeficientu pro Evropská mužstva se nám zejména v první půli nepovedl. Opět jsme soupeře pustili do dvoubrankového vedení a museli dotahovat náskok soupeře. V druhé půli se naše hra výrazně zlepšila, ale šance jsme nedokázali proměnit. V závěru jsme dokonce zahodili dva devítimetrové trestné kopy, nastřelili břevno a rozhodčí nám upřeli zcela jasnou penaltu za ruku kterou viděla celá hala jen oni ne.
Konečný verdikt zápasu tak zněl 4 : 2 v náš neprospěch. Naše branky zaznamenali Rajnoch a Hnilo.
Mužstvo však odcházelo se vztyčenou hlavou a za své výkony v obou zápasech v Mirnem se určitě stydět nemusí. Tým především v utkáních základní skupiny zanechal jasnou stopu české sálovky. Svou hrou i vystupováním jsme si vysloužili obdiv a uznání odborné veřejnosti i fanoušků. Komentátoři ruské televize se o naší hře vyjadřovali s obdivem. Výprava tak vzorně reprezentovala nejen sponzory a město Slavičín, ale i celou českou sálovku. Potvrdili jsme tak, že letošní druhé místo v PMEZ nebyla náhoda.

Vedení Jerevanu by touto cestou chtělo poděkovat všem sponzorům, především pak panu Viktoru Šorfovi a městu Slavičín. Bez jejich pomoci by jsme takového úspěchu nikdy nedosáhli.
Dále chceme poděkovat vedení FC TVD Slavičín za uvolnění hráčů v již rozehrané soutěži.
Pro úplnost dodávám, že mistry světa se stali hráči ALMAZU ALROSA Mirnyj, kteří v dramatickém finále zvítězili 4 : 2 nad Koncentrátem Neungri po prodloužení. Vítěznou branku vstřelili hráči Almazu
dvacet sekund před koncem druhého prodloužení.