KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památkové rezervace
Památkové zóny
Hrady a zámky
Památky a architektura
Církevní památky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

MORAVÍN - svaz moravských vinařů [ Vinařství ]

MORAVÍN - svaz moravských vinařů

MORAVÍN - svaz moravských vinařů vyvíjí svou činnost především na Moravě a to již od roku 1965. Sdružuje téměř po 4 desetiletí několik stovek malých a středních vinařů a přátel vína. Po obnovení registrace 7.12.1990 pokračoval MORAVÍN v tradiční činnosti svazu pořádáním odborných zájezdů do vinařských oblastí u nás i za hranice. Obnovil také vydávání VINAŘSKÉHO OBZORU, každoročně zajišťoval školení vinohradníků a vinařů na Radějově a pořádal další odborné akce v souladu se statutem svazu. Po r.1996 postupně činnost organizačního výboru a tím i celého svazu ustrnula a vydávání Vinařského obzoru i organizace školení na Radějově přešla v roce 1997 na Českomoravskou vinohradnicko-vinařskou unii.

Nový organizační výbor MORAVÍNU v průběhu let 1998-2002 obnovil členskou základnu svazu a získal postupně důvěru členů svazu především oživením spolkové činnosti a nabídkou přitažlivého odborného programu pro malé a střední vinaře. Zajímavá spolková činnost přilákala do svazu nové členy z různých míst ČR, zlepšila se ekonomická situace a součinnost výboru se širokou členskou základnou, což vedlo ke zvýšení informovanosti v oblasti odborných poznatků, legislativních změn a novel zákonů. To vše se podařilo uskutečnit nejen organizací odborných seminářů a vinařských aktivů, ale také zasilatelskou službou nejdůležitějších informací v oboru cca 250 členům MORAVÍNU za roční příspěvek ve výši 300 Kč.

MORAVÍN informuje vinaře, mající přístup na internet, také na svých webových stránkách a to na adrese: www.wine.cz/moravin a www.czechwines.cz/moravin - zde lze kromě informací získat také členskou přihlášku

MORAVÍN má na konci roku 2002 celkem 355 platících členů a je největším sdružením vinařů-fyzických osob v České republice. Organizační výbor je 9-členný a je pracovním orgánem svazu. Členové výboru přenášejí informace do místa svého odborného působení a jsou podle svých možností pověřováni zajištěním a organizací odborných akcí. Hlavní činnost MORAVÍNU zajišťuje výkonný místopředseda v kanceláři svazu v areálu Národního vinařského centra na valtickém zámku. Kancelář je vybavena počítačovou technikou, telefonem se záznamníkem a faxem a výkonnou kopírkou. Úřední dny pro členy svazu a veřejnost jsou úterý a čtvrtek.

Výbor svazu bude organizovat odborné semináře a zájezdy, spolupracovat se Zahradnickou fakultou v Lednici a se Střední vinařskou školou ve Valticích, se Společností Valtické vinné trhy ve Valticích a s dalšími odbornými institucemi a vinařskými odborníky u nás i v zahraničí, kteří projeví o tuto spolupráci zájem. S Národním vinařským centrem umístěným v historických prostorách valtického zámku lze vhodnou koordinací odborné činnosti v profesionálně vybaveném prostředí prohloubit permanentní vzdělávání vinohradníků a vinařů, obchodníků s vínem i běžných konzumentů.

MORAVÍN nabízí poradenské služby malým a středním vinařům v oblasti výsadby vinic a poskytování dotací, pěstování a ošetřování révy vinné, při výrobě vína, vedení vinařské evidence, problémech s legislativou, řešení daňové problematiky a účetnictví vinařských firem i zprostředkování informací členům svazu z internetu a jiných masmedií nebo vinařských institucí a organizací v oboru. Pro výrobní, dodavatelské a obchodní firmy jsou v MORAVÍNU možnosti reklamy a propagace materiálů, výrobků a služeb směřujících k malým a středním vinařům. Pro začínající vinaře, ale i pro pokročilé, kteří se chtějí formou diskuse podělit o své zkušenosti ve vinařském a vinohradnickém oboru, se konají v měsících listopad, prosinec, leden, únor a březen každý druhý čtvrtek odpoledne diskusní semináře na praktická, předem ohlášená témata v přednáškovém sále Národního vinařského centra.

Vyzýváme všechny členy MORAVÍNU k úzké spolupráci s organizačním výborem svazu při naplňování stanoveného programu MORAVÍNU, k navržení dalších akcí prospěšných malým a středním vinařům a ke zvýšení osobních kontaktů pro rozvoj vinařského oboru na Moravě ještě před vstupem do Evropské Unie!

KONTAKTNÍ ADRESA:

MORAVÍN - svaz moravských vinařů
Ing. Jan Otáhal, CSc.
Zámek 1
691 42 VALTICE
Česko (CZ)
tel: (+420) 519 352 855
(+420) 606 100 434
fax: (+420) 519 352 855

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.Wine.cz

Typ záznamu: Vinařství
AKTUALIZACE: uživatel č. 705 org. 56, 16.03.2004 v 11:25 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
Aktuality
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Vinobraní
Degustace vín
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Víno a vinařství
  Vinařská turistika
Vinařská oblast Morava
Moravská vína
Vinařství
Producenti vína
Vinařské stezky
Svaz moravských vinařů
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba